Stomatologia

Stomatologia dziecięca

         Mały Pacjent jest specyficznym gościem w gabinecie stomatologicznym. Strach dzieci przed nieznanym często jest w dużej dawce wyzwalany podczas wizyt stomatologicznych. Staramy się podchodzić do małych pacjentów w sposób szczególny, jednak bez poparcia i zaangażowania ze strony rodziców nasze działania mogą okazać się niewystarczające.

          W przypadku zębów mlecznych niezwykle duże znaczenie ma dieta i to co dziecko spożywa oraz pije. Ograniczenie w codziennej diecie słodkich przekąsek, słodzonych napojów przede wszystkim przed snem pozwoli zapanować nad próchnicą samym rodzicom. Podczas wizyty dołożymy wszelkich starań, aby Państwa wyedukować w jaki sposób dbać o uzębienie małego Pacjenta, tak, aby w przyszłości wizyta stomatologiczna nie kojarzyła się z niemiłymi doznaniami.

 

Wizyta adaptacyjna

        Wizyta adaptacyjna u stomatologa to ważny moment w życiu dziecka. W wielu przypadkach przesądza ona o jakości dalszych kontaktów z dentystą – zarówno w dzieciństwie, jak i dorosłym życiu. Warto jest odbyć taką wizytę już około 1 roku życia dziecka. Proponujemy rodzicom, aby przychodzili z dziećmi do stomatologa, kiedy nie występuje żaden problem. Aby wizyta była miła, przyjemna i polegająca tylko na zaprezentowaniu zdrowych ząbków malucha.  

 

 Lakowanie

     Lakowanie to uszczelnianie naturalnych bruzd, znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne, zarówno stałe, jak i mleczne, jak również otwory ślepe w stałych górnych dwójkach. Najlepiej na wizytę udać się tuż po wyrżnięciu zębów; wtedy mamy pewność, że nie są one jeszcze zajęte przez próchnicę.